Dieta paradoksalna

Próbujesz schudnąć już od dłuższego czasu. Głodzisz się, odmawiasz sobie wyjścia ze znajomą, gdyż musiałabyś jeść, czasami jak się objesz musisz wziąć jakieś tabletki przeczyszczające, albo herbatki odchudzające, albo po prostu zwymiotować.

Poniżej przedstawiam PIERWSZE ROZWIĄZANIE DYSFUNKCJONALNE które stosują osoby, aby się odchudzić.

1. Efekt transgresji – Im więcej sobie zabronimy, tym bardziej tego pożądamy.

Jednym z typowych zachowań służących utrzymaniu optymalnej wagi bądź jej zmniejszeniu u osób otyłych lub bulimicznych jest wprowadzenie zasad ograniczenia spożywania posiłków bardzo kalorycznych. Pokarmy są dzielone na te dobre (niskokaloryczne, niskotłuszczowe) i złe (wysokokaloryczne, zawierające dużo niezdrowych tłuszczy i cukrów). Im lista zakazanych produktów jest obszerniejsza, tym owe produkty stają się bardziej pożądane, częściej ma się na nich ochotę. W sytuacjach stresowych, kiedy osłabiona jest kontrola, osoba porzuca ustalone reguły i spożywa w nadmiernych ilościach produkty z

listy. Często po tym incydencie może pojawiać się niezadowolenie i poczucie winy z powodu nieumiejętności kontrolowania siebie. Tak więc wprowadzenie listy produktów zakazanych, składników których powinno się unikać powoduje, iż w większej mierze jednostka koncentruje się na nich i bardziej je pożąda.

Dieta

Co więc w takim wypadku zrobić? Przedstaw swój przypadek, a razem zastanowimy się jak

temu zaradzić. Czekam na komentarze.

Jeść czy nie jeść, oto jest pytanie!

Agata

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: