Błędne koło

Efekt nieustającej walki – „muszę spalać więcej niż to, co jem”

exerciseWiele osób w celu zmniejszenia bądź utrzymania pożądanej wagi ciała obok diety, rozpoczyna intensywne ćwiczenia fizyczne. Rozwiązanie to jest pozornie racjonalne, oparte na matematycznych kalkulacjach (aby przy diecie 2000kcal schudnąć, muszę np. intensywnie biec przez 1h – 600kcal). Jednak zbyt intensywne, wyniszczające ćwiczenia fizyczne w połączeniu z restrykcyjną dietą po pewnym czasie stają się nie do zniesienia. W większym stopniu na wymiarze psychologicznym niż fizycznym. Ponadto często wraz z wykonywanym wysiłkiem fizycznym, wzrasta apetyt, co prowadzi do spożycia większej ilości pożywienia, które może być traktowane jako kompensacja bądź nagroda za wykonaną pracę fizyczną. Jeśli wzrasta ilość przyjmowanych kalorii, musi wzrosnąć ilość wykonywanych ćwiczeń i tak powstaje błędne koło. Zaprzestanie aktywności fizycznej równa się wzrostowi masy ciała. Taka zależność czasami może doprowadzić do ciężkiej patologii – exercising. To zaburzenie obsesyjno-kompulsywne wyraża się poprzez kompulsywne wykonywanie ćwiczeń fizycznych przy ścisłym liczeniu kalorii. Końcowym skutkiem może być anoreksja nervosa.

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: