Jak stworzyć perfekcyjne ciało?

Dzisiaj nie będziemy mówić o ćwiczeniach na siłowni, czy drastycznych dietach, ale o chirurgii plastycznej. Możemy powiedzieć, iż jest to najszybszy, najbardziej skuteczny sposób utrzymania lub uzyskania wymarzonego ciała.

Od kiedy rozpoczęłam współpracować z chirurgami plastycznymi, mam do czynienia z pacjentami cierpiącymi na dysmorfofobię. Co to jest?

Dysmorfofobia to poczucie lęku przed własnym ciałem, ciągłe zamartwianie się jego niedoskonałościami, nieustanne dostrzeganie jego defektów, czy obsesyjne myślenie o kolejnych częściach ciała do poprawy.

Mogę zrozumieć, iż nasze czasy wymagają estetycznego wyglądu, harmonijnych rysów twarzy, czy dużych piersi. Wiele kobiet wybiera siędo chirurgów  plastycznych w celu poprawy konkretnej części ciała. Po uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów, wracają z „nowym defektem do poprawy”. I tutaj rozpoczyna się błędne koło….

Jeśli chirurg plastyczny ( mówimy o chirurgii estetycznej, a nie rekonstrukcji części ciała, np. po wypadku) rozpozna wczesne symptomy dysmorfofobii i skieruje pacjenta na konsultacje psychologiczne, pomoże mu nie ulec „efektowi Michaela Jacksona”. Rozpoczął on od poprawy, nosa, policzków, koloru skóry, a wiemy jak to się skończyło….

Nie chcę nikogo zniechęcać do poprawy własnej urody, ale wszystko powinno się odbywać w racjonalnym wymiarze. Jeśli widzimy, że sprawa wymyka nam się spod kontroli, iż nieustannie wynajdujemy nowe niedociągłości,  których wcześniej nie było, najlepiej skonsultować się z psychologiem.

W kolejnym artykule przedstawię dialog strategiczny między terapeutą i pacjentką cierpiącą na dysmorfofobię, którą chirurg plastyczny wysłał na konsultację.

pozdrawiam

Agata RV

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: