Atak serca czy atak paniki?

Wiele osób w pierwszym momencie, kiedy nachodzi ich niespodziewanie atak paniki, mylą go  z atakiem serca i często kierują się na izbę przyjęć. Lekarz, po wykonaniu podstawowych badań, często stwierdza, że układ sercowy pracuje prawidłowo i być może ten atak był efektem stresującej sytuacji, itp. Funkcjonowanie serca wraca do normy, a ciśnienie się normuje.
Co najczęściej robimy w takiej sytuacji?
Jeśli możemy unikamy miejsca, w którym to się zdarzyło, a kiedy nie możemy tego zrobić, to zaczynamy prosić kogoś o pomoc, albo bierzemy odpowiednie leki.
Oczywiście – leki pomagają. I to jak. Nie mamy ataków paniki. Ale nie dlatego, że rozwiązaliśmy nasz problem, ale dzięki doraźnej farmakologicznej pomocy.
Wiele osób boryka się z tym problemem przez wiele lat, ich życie zaczyna być ograniczone. Np. jeśli ataku paniki dostaliśmy jadąc samochodem, to unikamy prowadzenia pojazdu, kiedy to możliwe, albo bierzemy „magiczne tabletki”, albo jedziemy bardzo wolno i ostrożnie.
Lęk przed prowadzeniem pojazdu pozostaje. A kto sobie wyobraża, że w dzisiejszych czasach możemy żyć, czy pracować bez samochodu. Atak paniki
Jeśli chcesz się pozbyć lęku związanego z prowadzeniem samochodu, umów się na pierwszą darmową konsultację z psychologiem, gdzie będziesz mógł poznać sposoby, aby jak najszybciej pozbyć się problemu i wrócić do normalnego życia.

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: