Tragedia na wyspie Jersey

depresja
DEPRESJA

Celem tego artykułu nie jest opisywanie masakrycznej zbrodni, która wstrząsnęła Polakami mieszkającymi na Wyspach ( i nie tylko). Nie będzie zagłębianiem się nad cierpieniem rodzin, opisem niezrozumiałej, bezsensownej śmierci, czy szukaniem odpowiedzi na pytanie „dlaczego”? Nie będzie oczerniania sprawcy, czy szukania mu usprawiedliwienia.
Skupię się na jednym opisie sytuacji przedstawionej przez tamtejszą policję.Zabójca 6 osób od dłuższego czasu cierpiał na depresję. Podkreślam DEPRESJĘ.

Od ośmiu lat wraz z rodziną mieszkał w Wielkiej Brytanii, pracował, odwiedzał rodzinę w Polsce. Zwykły człowiek, jak mówili sąsiedzi. I to właśnie jest kluczowe zdanie: „Normalny człowiek. Nic nie wskazywało na jego zamiary. Nikt by się po nim tego nie spodziewał. Tego nie dało się przewidzieć.”   To prawda…..
Gdyż taka sytuacji może się zdarzyć w każdej rodzinie. Nie ma ludzi tylko normalnych i tylko niezrównoważonych psychicznie, szaleńców. Każdy z nas ma w życiu trudne momenty (np. utrata pracy, zdrada, czy choroba dziecka). Co więc odróżnia zdrowych od chorych? Sposób reagowania na sytuacje stresujące. Są ci, co zachowują zimną krew, a są ci, co panikują i tracą kontrolę nad sobą. Chroniczny stres może wywołać u nas różne reakcje, nawet najmniej przewidywalne.
Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. To się dotyczy zarówno chorób somatycznych, jak i zdrowia psychicznego.  Jako psycholog, zawsze podkreślam jak ważne jest korzystanie z usług psychologicznych, kiedy stwierdzamy, że nasze samopoczucie znacznie się pogarsza (trwa dość długo i uniemożliwia normalne funkcjonowanie) lub widzimy, że zachowanie naszych bliskich drastycznie się zmienia. Jeśli czekamy zbyt długo, nasz stan psychiczny może być na tyle zły, ze już nawet pomocy psychologa nie chce nam się szukać.
O depresji – dużo by pisać, wiele już zostało powiedziane.
Jeśli stwierdzamy pierwsze symptomy, warto zgłosić się do najbliższego psychologa, który może skierować nas także do psychiatry (to on przepisuje leki), jeśli zajdzie taka potrzeba.

Co zrobić, jeśli mieszkamy za granicą, a wokół nas nie ma profesjonalnej pomocy w ojczystym języku? Rozwiązaniem może być Internetowy Gabinet Psychologiczny.
Podczas konsultacji psychologicznej poprzez Skype, można zrozumieć problem, nauczyć się reagować w trudnych sytuacjach, znaleźć rozwiązanie.
Nie czekajmy, aż „zapalenie oskrzeli zamieni się w zapalenie płuc, a potem w gruźlicę.” LECZMY PIERWSZE OBJAWY.
Badźmy odważni, aby rozmawiać o nich z psychologiem.
Nie pozwólmy, aby depresja stała się chorobą śmiertelną.

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: