Boję się grać w piłkę

Na początku może się to wydać śmieszne, ale po tym, co ostatnio dzieje się na boiskach piłkarskich, coraz więcej profesjonalnych piłkarzy, a także amatorów boi się wyjść na murawę. Powód? A jeśli ja również dostanę ataku serca, czy zasłabnę. Jak Muamba, czy Morosini, włoski piłkarz, który upadł podczas meczu … i już nie wstał. 😦

W ciągu ostatniego miesiąca zgłosiło się do mnie kilku mężczyzn, którzy amatorsko grają w piłkę. Nie tylko nożną, ale także ręczną. Na jakiś czas zrezygnowali z treningów, samodzielnie zgłosili się do lekarza rodzinnego i kardiologa. Po wykluczeniu jakichkolwiek problemów zdrowotnych, chcą powrócić do gry. Ale to już nie to samo. Coś ich blokuje. Podczas treningów nieustannie kontrolują bicie serca, starają się oddychać głęboko i nie biegać za szybko. Aby się nie przemęczyć.
Ale czy to rozwiązuje problem? Lęk nadal pozostaje.

Pozostaje także kwestia dalszego uprawiania sportu.
– Czy zaprzestanie gry w piłkę spowoduje, że zapobiegniemy potencjalnemu atakowi serca?
– Czy można skutecznie kontrolować bicie serca i oddech? Czy są to może czynności fizjologiczne niezależne od nas?
– Czy unikanie jakiegokolwiek wysiłku wzmacnia serce, czy go osłabia?

Samodzielnie odpowiedz sobie na te pytania. Ale zanim zrezygnujesz z uprawiania jakiegokolwiek sportu, kiedy związane jest to z (bezpodstawnym) lękiem przed złym samopoczuciem, zastanów się, czy w dłuższym czasie przyniesie to pozytywny skutek.

A już niedługo Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: