Jaki wpływ na psychikę ma palenie marihuany? Zdanie psychologa.

legalizacja marihuany

Witajcie po dłuższej przerwie.

Wczorajsze Fakty z Korą Jackowską w roli głównej odgrzebały stary temat legalizacji (bądź nie) marihuany i temat karania za jej posiadanie.

Postanowiłam opisać moją pracę z osobami, które przez dłuższy okres czasu paliły, popalały marihuanę (THC).
Psychiczne rezultaty dłuższego popalania marihuany (bez względu czy nadal to robisz, czy przestałeś od jakiegoś czasu objawy mogą się utrzymywać w czasie):
– nieumiejętność planowania dnia, tygodnia, roku. Życie z dnia na dzień;
– trudności w rozwiązywaniu problemów,
– osoba  tworzy  własne paranoje, może cierpieć na manię prześladowczą (ktoś chce nam coś złego zrobić, ktoś nas obmawia, szpieguje, itp.),
– ma problemy z koncentracją, pamięcią, uwagą, percepcją czasu (tzw. zdolności poznawcze),
– problemy ze snem (częste budzenie się w nocy, niemożność ponownego zaśnięcia, itp),
– apatia, brak motywacji, chęci do robienia czegokolwiek, stan depresyjny.

Poza tym, na kilku Forum ( Commed.pl czy ZielonyKłopot ) znalazłam przypadki osób, które nie mogą wrócić do normalnego, wcześniejszego życia. Być może w ich ciele nie ma już śladu po THC, ale samo myślenie o tym, skupianie się na własnych odczuciach z ciała może powodować pewnego rodzaju odrealnienie, brak kontroli nad własnym ciałem, wzmocnione poczucie lęku, itp. To w oczywisty sposób oddziałuje na najbliższych, na rodzinę osoby palącej marihuanę.
Nie piszę tutaj o uzależnieniu od marihuany, ale o efektach, które może mieć, jej długotrwałe palenie, na nasz umysł. Nie mówię jednak o zależności przyczynowo-skutkowej. To znaczy – osoby które nigdy nie paliły marihuany także mogą mieć objawy opisane poniżej.

Podkreślam:
– nie wypowiadam się stanowczo, ani za legalizacją, ani za zakazem posiadania marihuany do celów własnych.
– nie jestem lekarzem, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat biologicznych skutków przyjmowania tego środka psychotropowego.

Jeśli macie jakieś pytania, chcecie podzielić się waszym doświadczeniem, zapraszam.

Reklamy

Informacje o terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli
Ten wpis został opublikowany w kategorii Depresja, Problemy relacyjne, Zaburzenia lękowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s