Jak kontrolować myśli?

Jest to ostatnio jedne z najczęściej zadawanych mi pytań: Jak kontrolować myśli?

Najwięcej problemów sprawiają nam negatywne myśli , których nie chcemy mieć? Np.   Nie poradzę sobie;   Jestem do niczego;    Czy przypadkiem nie jestem pedofilem?;     Czy jestem osobą, która mogłaby zrobić krzywdę własnemu dziecku?…

Każdy w nas może próbować radzić sobie z nimi w różny sposób:
– możemy starać się o tym nie myśleć, próbujemy się zająć czymś innym, rozproszyć myśli, ale po jakimś czasie te myśli wracają. A nawet, im bardziej staramy się o czymś NIE myśleć, tym intensywniej o tym myślimy.
– Ktoś może starać się  znaleźć odpowiedź na trapiące go pytanie. Ale odpowiedź nie do końca go satysfakcjonuje, nie daje spokoju. Często powoduje, że zadajemy sobie kolejne pytanie i szukamy kolejnej odpowiedzi. I tak pytanie, odpowiedź, pytanie, odpowiedź, powoduje, że wkraczamy do labiryntu, z którego nie ma wyjścia.
– Czasami nie staramy się odgonić tych myśli, ale rozmyśla, rozmyśla, szukając odpowiedzi.
– Często się zdarza, że za tymi natrętnymi myślami, podążają pewne zachowania. jeśli np. Lękąmy się przed tym, że możemy być pedofilem, więc zaczynamy unikać własnych dzieci, albo być z nimi tylko w obecności innych osób. Na ulicy omijamy miejsca, gdzie mogą znajdować się dzieci. Boimy się, że stracimy kontrolę nad swoimi zachowaniami (tak, jak tracimy kontrolę nad swoimi myślami) i naprawdę możemy zrobić coś szalonego. Nasze życie zaczyna być ciągłym unikaniem, wycofywaniem się z życia społecznego, a czasami może prowadzić nawet do depresji.

Jeśli znajdujesz się w labiryncie natrętnych, negatywnych myśli i nie wiesz, jak się z niego wydostać, skontaktuj się z psychologiem.

Cel:  Nauczyć się kontrolować obsesyjne myśli.
Czyli nie pozwolić, aby obsesje kierowały naszym życiem!!

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: