DSM 5 – najnowsza klasyfikacja zaburzeń psychicznych – hypersexual disorder

drugs_but_drugs_by_constantiaOd maja 2013 wchodzi w życie najnowsza klasyfikacja zaburzeń psychicznych opracowana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne – DSM5 .

Na razie dostępne jest po angielsku, ale zastanówmy się jakie zmiany wprowadza ta najnowsza biblia psychiatrów? Czy my także przejmiemy amerykańską kulturę tabletek, gdzie na każdą dolegliwość, na każdy najmniejszy objaw znaleziono już chemiczne rozwiązanie. A może warto podkreślić to, że stworzono nowe dysfunkcje, nowe problemy (które do tej pory nie istniały) i na nie także znaleziono rozwiązanie. Co za absurd!
Przytoczę tylko jeden przykład: Hypersexual disorder – wg DSM5  każda zdrowa para w wielu ok. 40 lat, statystycznie ma 2-3  seksualne w tygodniu, a kto przekracza tę normę cierpi na „zaburzenie hiperseksualne

W DSM5 wydaje się, że statystyka bierze górę nad jakością badań. Liczą się bardziej numery, niestety. A na tym wszystkim korzysta przemysł farmaceutyczny, który teraz może w jeszcze bardziej „usprawiedliwiony” sposób przepisywać leki.
Tutaj znajdziecie artykuł po angielsku z Washington Post z maja 2012.

Smutne, ale prawdziwe.

 

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: