Efekt Angeliny Jolie

Od kilku dni nie przestaję myślęć o decyzji, którą podjęta światowej sławy aktorka, humanitarka, jedna z najpiękniejszych osób na świecie – Angelina Jolie. Usunęła dwie zdrowe (jeszcze ) piersi, z obawy przed tym, co może w przyszłości nastąpić. Nie wykonała mastektomii, ponieważ miała raka, ale miała 87% wyższe prawdopodobieństwo niż większość Amerykanek.

Umarła jej mama, umarła jej babcia, ona nie chce umrzeć Z TEGO POWODU.
Jedyną decyzją, która daje jej tymczasową PEWNOŚĆ, WEWNĘTRZNY SPOKÓJ jest usunięcie obu piersi, pozbycie się bolesnego balastu, balastu, który wywołuje w niej lęk.

Jej deklaracja w New York Timesie  (english)

Dzisiaj w Dzien Dobry TVN:Efekt Angelina Jolie

To, co jest ważne podkreślenia – decyzja o mastektomii nie została podjęta z dnia na dzień, ale była efektem konsultacji z lekarzami, a także z psychologami, psychoonkologami.

W Polsce istnieje Polskie Towarzystwo Psychoonkologii. Mam nadzieję, że dzięki nagłośnieniu tej sprawy, wiele osób walczących z rakiem, zgłosi się o wsparcie do takiego specjalisty.

A wy, co myślicie o całej tej sytuacji?

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: