Samotne święta…

swieta bozego narodzeniaJak to się dzieje, że w okresie świąt, czy to Bożego Narodzenia,  Wielkanocy, czy Sylwestra, zgłasza się do mnie więcej osób niż zwykle.
Czy to nie jest tak, że okres Świąt powinien być czasem, który możemy wreszcie  spędzić w gronie rodzinnym, odpocząć, zregenerować siły przed kolejnym zapracowanym rokiem?
Sielski obraz świąt, gdzie wszyscy szczęśliwie siedzą przy stole, składają sobie szczere życzenia, dają prezenty wydaję się tylko przesadzoną reklamą CocaColi.
Znam niewiele rodzin, w których okres świąt byłby czasem wypoczynku i wspólnego biesiadowania.
Często się spotykam z osobami, które pytają się mnie, jak się mogą wymigać od świąt, jak uniknąć pytań wścibskiej ciotki, jak utrzymać dobrą minę do złej gry, jak udawać, że wszystko jest w porządku.
Ale zaraz po nowym roku (Sylwester 2013), opowiadają, jak to dobrze, że święta się skończyły, że mało brakowało, aby wybuchli, odeszli od stołu i wyszli spacer. Ich święta były bardzo stresujące, pełne kłótni o pieniądze, o to, kogo zaprosić, a kogo nie, co ugotować?
Często się zdarza, że osoby, które są samotne, niezrozumiane, w tym okresie czują się jeszcze gorzej. Mają wrażenie, że wszyscy są szczęśliwi, jak w reklamie, że wszyscy spędzają radosny czas z ukochanymi. Porównując się do takiego obrazu świątecznej rodziny, ich depresja jeszcze bardziej się pogłębia…
…..odrzucają zaproszenia innych, aby nie poczuć się odrzuconymi….
……Siedzą w domu oglądając telewizję i użalają się nad sobą….

 

Obiecują sobie, iż od stycznia 2014 zrobią coś inaczej. Mają nadzieję, że wreszcie inni się obudzą i wyciągną rękę na przeprosiny, że inni wreszcie przestaną ich krytykować i przeproszą za to, co zrobili…
Takie kolejne oczekiwania, kolejne złudzenia….
Co zrobić, takie życie.

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: