Wilczy głód – Bulimia czy Syndrom Vomiting?

bulimia

Z uwagą śledziłam wywiadu, którego udzieliła Ania Gruszczyńska w DzienDobryTVN. Gratulacje za piękny manifest, za odwagę o mówieniu o rzeczach trudnych i za pokazanie, iż z bulimią można sobie poradzić.
Wiem, że nie jest trudno. Nie z własnego doświadczenia, ale z doświadczenia moich pacjentek, które od wielu lat walczyły z tym wilczym głodem, zanim do mnie trafiły.
Mam świadomość, że wiedza na temat tego zaburzenia odżywiania jest naprawdę znikoma, istnieje wiele błędnych przekonań, które nie pomagają wyjść z problemu.
Jednym z nim jest stwierdzenie pewnego lekarza, który stwierdził, że z bulimii nie można wyjść. CO ZA BREDNIE!
Cieszę się Aniu, że znalazłaś sposób na wilka i teraz jedzenie znowu stało się dla Ciebie przyjemnością.
Chciałabym was tylko zapytać o jedno – czy słyszałyście kiedyś o syndromie Vomiting? CZym on się różni od bulimii.
Bulimia jest zaburzeniem odżywiania, który polega na nieumiejętności kontrolowania tego, co się je i w konsekwencji na napadach jedzenia wywołanych przez emocjonalny głód, podczas których dana osoba jest w stanie zjeść za jednym razem wiele tysięcy kalorii.
Na poczucie winy, które się po nim pojawia – stosuje głodówki, środki przeczyszczające, ćwiczenia fizyczny, i często wymiotowanie.
Jak tak nieprzyjemna czynność jak wymiotowanie może pomagać?
Po pewnym czasie każda wilczyca zaczyna jeść aby móc wymiotować, gdyż wymiotowanie staje się dla niej czymś przyjemnym. Co wieczór, wtedy kiedy inni idą spać, zakradam się do kuchni biorę dużo jedzenia, siadam na kanapie przed komputerem i ogladam, jaki film obżerając się. Jak tylko skończę biegnę do łazienki i wymiotuję. Po wielu latach stałam się w tym dobra – robię to szybko, bezszelestnie i nie brudząc niczego. Sukces!! Dlaczego mam rezygnować z przyjemności jedzenia bojąc się jednocześnie o wagę. Mogę mieć to i to.
Czy naprawdę?
Z czasem stajemy się więźniem kompusji-wymiotowania, nie potrafimy nad tym zapanować. Nie chcemy już tego robić, ale nie umiemy inaczej. Nie wiemy, jak wyjść z tego błędnego koła.
Prof. Giorgio Nardone z Centrum Terapii Strategicznej przez wiele lat z osobami cierpiącymi na syndrom Vomiting. Z dużym sukcesem – skuteczność leczenia wynosi 86%.
8 kobiet na 10 ma szansę wyjść z tego wilczego więzienia i wziąć życie we własne ręce.
Jeśli macie pytanie odnośnie metod leczenia, piszcie. Odpowiem na każde pytanie.

 
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/jak-przezwyciezyc-wilczy-glod,183889.html

Opublikowane przez terapiastrategiczna

Psycholog, Psychoterapeuta Strategiczny, Coach, Trener Misją tego bloga jest pokazanie, że z wielu problemów, trudności można wyjść, a najlepszym rozwiązaniem jest krótkoterminowa terapia strategiczna. Dlaczego? - Bo jest w stanie wprowadzić zmianę w życiu człowieka cierpiącego na depresję, nerwicę, nerwicę natręctw, bulimię, itp. W jakim czasie? - PIerwsze efekty wydać już po kilku spotkaniach, które odbywają się raz na 2 tygodnie. - Bo pracuje na celach SMART, jest praktyczna, wykorzystuje techniki psychologiczne, które nie są jeszcze znane w Polsce (Centrum Terapii Strategicznej znajduje się we Włoszech, w Arezzo). Warto spróbować coś nowego, co naprawdę działa. Chcesz mnie lepiej poznać wejdź na stronę www.agatarakfalska.com Chcesz się umówić na konsultację online poprzez Skype (igp_open), napisz maila na info@agatarakfalska.com Jeśli mieszkasz we Włoszech, albo jesteś przejazdem, to wpadnij do mojego gabinetu w Modenie , dzwoniąc wcześniej na 0039 334 81 31 045. pozdrawiam, mgr Agata Rakfalska Vallicelli

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: