O mnie

mgr Agata Rakfalska-Vallicelli

Nazywam się Agata Rakfalska Vallicelli, jako psychoterapeuta strategiczny pomagam moim pacjentom w pozbyciu się lęków, natrętnych myśli, kompulsji bez użycia leków psychotropowych. W max 10 spotkań odblokuję twoją sytuację i dam Ci praktyczne narzędzia, które będziesz umiała wykorzystać po zakończeniu psychoterapii. Od 2006 roku współpracuję z jednym z najlepszych terapeutów na świecie – prof. Giorgio Nardone, który w pracy wykorzystuje innowacyjną krótką terapię strategiczną odnosząc spektakularne rezultaty. Zgłoś się na sesję do przychodni w Warszawie, albo zarejestruj się na pierwszą darmową konsultację online.
Jeśli taka forma pomocy Ci odpowiada, sprawdź jak zacząć.

Jestem jedyną w Polsce psycholożką i psychoterapeutką strategiczną, która współpracuje bezpośrednio z Centrum Terapii Strategicznej w Arezzo (Włochy, Toskania), kierowanej przez prof. Giorgio Nardone.
Mieszkam we Włoszech, ale pracuję także w Polsce.
Od 2011 roku prowadzę terapię strategiczną online dla wszystkich Polaków mieszkających za granicą.

Na czym polega terapia strategiczna?

Nie analizuję przeszłości, ani snów.
Nie muszę wiedzieć DLACZEGO masz problem, aby móc Ci pomóc.
Muszę zrozumieć, JAK FUKCJONUJE problem i co zrobiłeś/aś, aby rozwiązać twój problem i jak inni (rodzina, znajomi, przyjaciele) chcieli ci pomóc.
Daj mi godzinę czasu, a pomogę Ci wprowadzić pierwszą „dobrą zmianę” w twoim życiu.
Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj.

Jestem psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie krótkoterminowym strategicznym. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski (pedagogika i psychologia), a także Uniwersytet w Padwie (Włochy, psychologia kliniczna i 4 letnie szkolenie w psychoterapii krótkoterminowej strategicznej w Centro di Terapia Strategica w Arezzo, kierowanej przez prof. Giorgio Nardone). Ukończyłam wiele kursów i szkoleń zarówno w Polsce, we Włoszech i w USA.
Wszystkie informacje znajdziecie na moim profilu Linked IN.

Pomagam osobom wyjść z depresji, pozbyć się nerwicy (a nie nauczyć się z nią żyć), a także pokonać nerwicę natręctw bez leków (zaburzenie obsesyjno-kompulsywne) używając bardzo skutecznych strategii i technik relacyjno-komunikatywnych. Pomagam osobom przestać zbytnio się zamartwiać i zacząć normalnie żyć. Odnaleźć zaufanie do siebie, które pozwoli im stworzyć życie, z którego mogą być dumni. Odbudować samoocenę, która będzie podstawą dobrze podejmowanych decyzji.
Uczę osoby, jak wyrażać i kierować własnymi emocjami (strach, złość, smutek, przyjemność).

Skuteczność psychoterapii strategicznej

Zaburzenia lękowe (fobie, ataki paniki, itp) – 95%

Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD, nerwica natręctw) – 86%

Depresja ( i jej różne formy) – 82%

 

W grudniu 2015 roku otworzyłam Centrum Psychoterapii Strategicznej w Modenie (Włochy), gdzie prowadzimy terapię, coaching motywacyjny i seminaria, tak zwane #psicoaperitivo.

Od 2010 roku współpracuję z firmą Gruppo LEN z Parmy jako coach motywacyjny i szkoleniowiec . Prowadzę treningi (prywatne i dla firm) z umiejętności miękkich, takich jak skuteczna komunikacja, decision making, problem solving, strategic thinking, strategiczny dialog, etc.

Mission

Po dziesięciu latach szkoleń u znanego włoskiego psychoterapeuty (od 2006) i po ponad  dziewięciu latach pracy w gabinecie (od 2010) postanowiłam otworzyć filię Centrum Terapii Strategicznej w Warszawie . Jestem oficjalnym i akredytowanym psychoterapeutą strategicznym pracującym pod ścisłą superwizją i we współpracy z maestro prof. Giorgio Nardone.
Prowadząc grupę na Goldenline, udzielając porad na grupie w serwisie Goldenline i dostając e-maile od pacjentów z Polski, uświadomiłam sobie, że cała terapia skupiła się tylko na psychoanalizie, CBT, EMDR, Gestalt, i że pacjenci nie znają nowych, innowacyjnych technik psychoterapeutycznych. To skłoniło mnie do otwarcia gabinetu w stolicy do której przyjeżdżam raz na miesiąc. Aby umówić się na pierwszą konsultację psychologiczną, napisz.

Co Ci mogę zaoferować?

  • Przestać zbytnio się przejmować, zamartwiać i zacząć normalnie żyć,
  • Zmienić pewne dysfunkcjonalne nawyki, które blokują osiąganie celów, które sprawiają, że życie staje się ciężkie i mało przyjemne.
  • Odbudować samoocenę.
  • Wybrać, jak chcą przeżyć własne życie ( jak nie pozwolić aby inni le budowali za nich).
  • Nauczyć się, jak słuchać i kierować własnymi emocjami (strach, złość, smutek, przyjemność).
  • Nauczyć rodziców, jak rozwijać samoocenę i inteligencję emocjonalną dzieci, itp.

%d blogerów lubi to: